Допорогові закупівлі

Вчинення закупівель товарів, робіт або послуг бюджетними підприємствами проходить в електронному публічному форматі в повній відповідності з Законом України «Про державні закупівлі» № 922-VIII від 25 грудня 2015 року. Даним Законом передбачені різні варіанти проведення торгів, в залежності від величини очікуваної вартості закупівлі. Такі торги діляться на допорогові і надпорогові. Допороговими можуть вважатися закупівлі, очікувана вартість яких не перевищує 200 тисяч гривень, якщо мова йде про закупівлі товарів або послуг, і 1,5 мільйона гривень, якщо мова йде про закупівлю робіт. До вищевказаних сум замовник може оголосити про проведення допорогової закупівлі.

Учасники (потенційні постачальники) можуть взяти участь в допорогових закупівлях замовника і на підставі найкращої тендерної пропозиції можуть стати переможцем тендера. Результат допорогової закупівлі, сам договір з переможцем з усіма умовами роботи, замовник розміщує в системі електронних торгів, що забезпечує публічність і можливість будь-яким учасникам системи проконтролювати закупівлю.

Відмінність допорогових торгів від надпорогових полягає в тому, що багато умов проведення такої закупівлі, а також вимоги, що пред’являються до учасників, встановлює сам замовник. «Держзакупівлі онлайн» допомагають компаніям замовникам оптимально проводити допорогові закупівлі, максимально економити бюджет при цьому, а також коректно використовувати законодавчу базу.

Найбільш вірним рішенням для замовника, при частому проведенні допорогових закупівель, буде твердження на підприємстві власне розробленого Положення, що регламентує порядок, відповідальність і вимоги до учасників при проведенні допорогових торгів. Це дозволить оптимізувати процес закупівель і зробить їх більш зручними для учасників.