У боротьбі з корупцією в Прозорро використовують штучний інтелект

В рамках минулого в цьому році фестивалю «ДОЗОРРО Фест – 2018» була представлена ​​електронна система громадського контролю за державними закупівлями Прозорро, яка використовує штучний інтелект. Така система в автоматичному режимі займається моніторингом закупівель і передає відомості по сумнівних торгах громадським організаціям, що входять до спільноти DOZORRO.

Transparency International Ukraine так прокоментувала впровадження в Прозорро нової системи: «Якщо раніше портал (DOZORRO прим. Ред) був місцем збору відгуків на підозрілі закупівлі в системі ProZorro, то тепер в його основі буде штучний інтелект, здатний до самостійного навчання. Зокрема, система буде оцінювати кожну закупівлю за сукупністю факторів ризику і відбирати найбільш сумнівні».

Висновки щодо реальних порушень в державних закупівлях будуть робити вже люди на підставі відомостей, переданих системою. Технічний координатор порталу Дозорро Андрій Кучеренко так прокоментував впровадження нової системи: «Завдяки такій взаємодії людини і машини, через 2-3 місяці ітерації система почне прогнозувати набагато точніше. Я впевнений, що вже до кінця цього року точність стане дуже високою».

Система моніторингу за закупівлями Прозорро з використанням штучного інтелекту була впроваджена в другій половині липня 2018 року.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *