У Прозорро з’явився баг, який дозволяє дізнатися ціни конкурентів до торгів

В системі електронних закупівель Прозорро до учасників деяких аукціонів стали надходити дивні пропозиції, що вказують на можливість довідатися про ціни конкурентів до початку торгів. З’ясувалося, що такий баг дійсно існує і його реалізовують таким чином.

Якщо компанія учасник відправляє для участі в торгах свій пакет документації разом з ціновою пропозицією, то в 70-80% випадків такий пакет підтверджується електронним цифровим підписом. Справжність підпису можна перевірити на сайті Мін’юсту, для цього існує спеціальна опція. Так ось, при перевірці підпису під документацією на тендер у вікні перевірки є опція «Зберегти». При натисканні на збереження ви зберігаєте весь пакет документації призначений на тендер, який, по ідеї, ніхто до початку торгів бачити не повинен.

Після збереження цього файлу ви можете відкрити його в звичайній програмі «Блокнот» і знайти там ціни конкурентів. Генеральний директор ДП «Прозорро» Василь Задворний так прокоментував ситуацію, що склалася: «Така проблема насправді є. І ми її взяли в роботу. Потрібно враховувати, що такий баг є тільки на відкритих європейських процедурах, коли є прекваліфікація. І він не дає можливості шахраювати. Ефект буде, тільки якщо учасників більше двох: тільки тоді є інтрига на аукціоні: де, чия ціна».

Юристи вважають, що при виникненні прецеденту звернення в судову інстанцію, такі торги можуть бути визнані недійсними.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *