Антимонопольний комітет перевірять на предмет штучної затримки державних закупівель

Прем’єр-міністр Володимир Гройсман доручив Державній аудиторській службі України перевірити Антимонопольний комітет на предмет штучної затримки державних закупівель. Причиною перевірки стали скарги на роботу АМКУ.

Про це так висловився прем’єр-міністр: «Доручив Главі Госаудітслужби почати ретельний аналіз роботи Антимонопольного комітету в частині супроводу державних закупівель. Впровадження системи ProZorro, на жаль, не вберігає від випадків штучної затримки, оскарження результатів і навіть скасування торгів. Хотів, щоб цей аудит був прозорим, ефективним, жорстким. Для того, щоб ми чітко розібралися, яка ситуація в Антимонопольному комітеті, хто гальмує процеси, хто сприяє неефективній роботі. І далі треба буде підготувати звіт з прізвищами, результатами і повідомити українцям. Публічність додає відповідальності».

На факт проведення майбутньої перевірки діяльності Антимонопольного комітету у зв’язку з держзакупівлями відреагував директор ДП “Прозорро” Василь Задворний. Він так прокоментував ситуацію, що склалася: «АМКУ працює в рамках законодавства. Законом передбачено, що процедура закупівлі зупиняється на 15 днів, поки АМКУ розглядає скаргу. Термін розгляду скарги, скажімо, в Іспанії становить більше 60 днів. Тобто в Україні – в чотири рази швидше».

Дочекаємося результатів перевірки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *